الهام آريان كيان وكيل پايه يک دادگستری و عضو کانون وکلای دادگستری مرکز شهر تهران از سال 1379 فعالیت حقوقی در زمینه اسناد رسمی،و از سال 1385 فعالیت حرفه ای وکالت دادگستری و وکالت مدنی را آغاز کرده است وی با تجربه و تعهد کاری و آشنایی کامل با مسائل حقوقی و تلفيق پشتوانه‌های علمی وعملی و با سوابق درخشان و كلان و با هدف حل مشكلات كيفری و حقوقی اشخاص حقيقی و حقوقی و با دارا بودن پروانه وکالت در تهران به عنوان وکیل تهران افتخار دارد خدمات حقوقی خود را در تمامی زمينه‌ها و متناسب با تقاضای موكلين تقديم نمايد.

وکیل دعاوی حقوقی

خیلی از افراد در صورت مواجهه با دعاوی قضایی اطلاعی از کیفری و یا حقوقی بودن آن ندارند . بنابراین بهترین راهکار برای افراد ذینفع در دعاوی حقوقی و کیفری مشاوره با وکلای متخصص در این دو حوزه می باشد. از این رو دفتر حقوقی الهام آرین جهت راهنمایی شما جهت انواع دعاوی حقوقی و کیفری در خدمت شماست.

دعوا در معنی لغوی خود عبارت است از درخواست کردن، خواهان بودن و خواستن است و ترکیب این کلمه با واژه حقوقی معنی و مفهوم آن را از مفهوم لغوی خود دور نکرده است چرا که دعاوی حقوقی عبارت است از توانایی قانونی که بر اساس آن مدعی حقِ تضییع شده می تواند به مراجع ذی صلاح تقدیم کرده و قضات در خصوص وارد بودن یا نبودن دعوی حقوقی به قضاوت بپردازند.

ادامه مطلب


وکیل دعاوی کیفری

دعاوی کیفری درحقیقت شاخه ای ازحقوق جزا هستند که شامل جرایم، مجازاتها و قوانین جزایی می باشند دعاوی کیفری به آن دسته از دعاوی گفته می شود که در ارتباط با جرم ، مجرم و مسئولیت کیفری است. منظور از جرم هر نوع رفتار اعم از فعل یا ترک فعلی است که در قوانین موضوعه جرم انگاری شده و برای آن مجازات تعیین شده باشد.

منظور از مجرم هر شخصی (اعم از حقیقی و حقوقی) است که ارتکاب عمل مجرمانه به او نسبت داده شده و در محکمه صالح صحت این انتساب احراز شده باشد و در نهایت منظور از مسئولیت کیفری قابلیت انتساب عمل مجرمانه به متهم و به عبارت بهتر استحقاق مرتکب عمل مجرمانه به تحمل مجازات است.

ادامه مطلب


وکیل دعاوی ارث

دعاوی ارث زمانی پیدا می شوند که فردی فوت کند و بر سر مال اموال آن فرد اختلاف پدید آید در این شرایط نیاز به وکیل دعوای ارث است تا با استفاده از قوانین شما را راهنمایی کند.وکیل ارث فردی است که با آگاهی کامل به قانون امور حسبی و اشراف به طبقات مختلف ارث، شرایط محرومیت از ارث، ارث فرزندخوانده، ارث زن از شوهر، نحوه تقسیم ارث مادر، ارث زن مطلقه از اموال متوفی و.. کلیه مراحل شامل نحوه تقسیم ارث و محاسبه آن، مهر و موم ترکه و رفع آن، تحریر و تصفیه ترکه و سایر دعاوی ترکه را میداند و به آن تسلط دارد.

برای آنکه ارث، توسط ورثه دریافت شود در ابتدا باید وارثیت آنان تایید و در ادامه سهم الارث آنان نیز معین شود. وکیل ارثیه می تواند کلیه خدماتی که مرتبط با انحصار وراثت ، تقسیم ترکه ، کارهای مربوط به میراث و اموال متوفی است را بررسی کند و انجام دهد. بعضا پیش آمده است که وراث از لحاظ عاطفی توانایی انجام امور فوق را ندارند و وکیل ارثیه این کارها را به جای ایشان و در صحت و سلامت انجام میدهد.

ادامه مطلب


وکیل دعاوی ملکی

خرید و فروش املاک یکی از معاملات پیچیده و پردردسر است. اطلاع از نکات مهم در خرید و فروش املاک می‌تواند ، دعاوی ملکی و خطرات ناشی از خرید ملک را کاهش دهد.دفتر حقوقی الهام آرین با سالها تجربه در زمینه دعاوی ملکی با کادری مجرب در خدمت شماست تا کمترین مسیر را در حل دعاوی خود طی کنید.

با وجود هشدارهای زیادی که به افراد در خصوص خرید و فروش املاک می‌شود متاسفانه باز هم برخی افراد به دلیل سهل‌انگاری و عدم اطلاع از قوانین حقوقی مورد سوء استفاده افراد کلاه بردار و سودجود قرار می‌گیرند.اگر نگاهی به پرونده‌های موجود در دادسراها، دادگاه و مراکز قضایی داشته باشیم متوجه می‌شویم که درصد بالایی از پرونده‌ها مربوط به دعاوی ملکی است. اطلاع از قوانین حقوقی و مشورت با وکیل متخصص ملکی می‌تواند نقش موثری در کاهش میزان خطرات و ریسک ناشی از خرید و فروش املاک گردد. دعوای ملکی به دعواهای حقوقی مربوط به املاک اطلاق می‌شود.

ادامه مطلب


وکیل دعاوی خانواده

اهمیت حفظ و تقویت بنیان خانواده در نزد قانونگذار سبب شده است تا تدوین قواعدی در جهت حمایت از این بنیان ضروری شود . افزایش شمول دعاوی خانوادگی در دادگاهها نیز نشانگر آن است که کانون خانواده نیازمند حمایت های ویژه ای نیز هست . به همین دلیل در طی سال های اخیر قانونی تحت عنوان قانون حمایت خانواده به تصویب رسیده و مقررات مربوط به دعاوی خانوادگی در آن تدوین شده است .دفتر حقوقی الهام آرین در خدمت شما عزیزان در زمینه انواع دعاوی خانوادگی است

منظور از دعاوی خانوادگی به طور کلی آن قسمت از دعاوی است که مربوط به کانون خانواده می شود . بر این اساس ، هر گونه دعوایی که در دادگاه مطرح می شود که مربوط به افراد ، به عنوان عضوی از کانون خانوادگی می شود را می توان نوعی از دعاوی خانوادگی محسوب کرد . به عنوان مثال ، زمانی که زن و مردی به عقد هم در می آیند ، یکسری از حقوق و تکالیف به عهده آنها قرار می گیرد که در صورت عدم انجام آنها ، دعوای خانواگی مطرح می شود . یا مثلا ، زمانی هم که والدین صاحب فرزند می شوند ، تنظیم روابط آنها با فرزندانشان جزء روابط خانواده محسوب می شود

ادامه مطلب


وکیل دعاوی شرکت های تجاری

شاید تصور شود که بیشتر شکایات و دعاوی علیه افراد حقیقی و مشخص اقامه می شود، اما اقامه دعاوی شرکت ها تعداد زیادی از پرونده های رایج در دادگاه را شامل می شود. افراد حقیقی یا حقوقی در صورت داشتن شکایت از شرکتی، می توانند نسبت به اقامه دعاوی علیه شرکت در مراجع ذی صلاح اقدام نمایند. ممکن است فردی که در یک شرکت مشغول به کار است، با مدیران یا قوانین و مقررات آن شرکت دچار مشکلاتی از قبیل دریافت حقوق، پرداخت سنوات، بیمه و … شود، در این صورت فرد می تواند در مرجع صالح رسیدگی کننده اقدام به اقامه دعوی علیه شرکت نماید.

فرد خواهان می تواند برای اقامه دعوی علیه شرکت، از کمک وکیل اقامه دعوی علیه شرکت استفاده نماید. همچنین مشاور حقوقی می تواند در زمینه اقامه دعاوی علیه شرکت، فرد خواهان را راهنمایی کند.

ادامه مطلب


وکیل دعاوی چک و سفته

این روزها کمتر کسی است که با چک و امور بانکی سر و کار نداشته باشد . از این رو دعاوی چک و سفته اجتناب ناپذیر است رواج روزافزون استفاده از چک و از طرف دیگر آشنایی نداشتن با قوانین و مقررات چک گاهی سبب دردسر می شود . بنابراین آشنایی با قوانین و مقررات چک برای همه افراد ضروری و لازم است .

چک سندی است که بر طبق آن صاحب حساب بانکی باصدور چک می تواند خودش شخصا و یا با تحویل چک به فرد دیگر، از حساب بانکی خود پول برداشت کند.چک عمده ترین اسناد تجارتی معمول بوده و پس از گسترش عملیات بانکی یکی از مهمترین وسائل دریافت و پرداخت وجه شناخته شده و پس از برات و سفته که تعهد پرداخت هستند

ادامه مطلب


وکیل دعاوی موجر و مستاجر

اکثر افراد جامعه با اجاره و اجاره نشینی آشنا هستند و یا حداقل یک بار خود موجر یا مستاجر بوده اند که از این رو دعاوی موجر و مستاجر ممکن است بوجود بیاید بویژه در شهرهای بزرگ به علت گرانی مسکن بیشتر افراد امکان تهیه مسکن شخصی ندارند و به ناچار به اجاره نشینی روی می آورند. و گاهی این معقوله به اختلافاتی می خورد که ممکن است دعاوی شکل بگیرد. ما در دفتر حقوقی الهام آرین آمادگی وکالت پرونده های دعاوی موجر و مستاجر را داریم

اجاره قراردادی است که بر طبق آن یک نفر (موجر) خانه یا آپارتمان یا مغازه خود را به فرد دیگری(مستاجر)برای مدت معین و در ازای اجاره بها (کرایه)به اجاره واگذار می کند

ادامه مطلب

برای داشتن یک وکیل مجرب با ما تماس بگیرید


الهام آريان كيان وكيل پايه يک دادگستری، مجرب، متعهد و كاردان با تلفيق پشتوانه‌های علمی وعملی و با سوابق درخشان و كلان و با هدف حل مشكلات كيفری و حقوقی اشخاص حقيقی و حقوقی افتخار دارد خدمات حقوقی خود را در تمامی زمينه‌ها و متناسب با تقاضای موكلين تقديم نمايد.

تماس با ما

تماس با ما

×